KKK

KKK ehk Korduma Kippuvad Küsimused

  1. Kas Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskuse teenused on tasulised?

Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskuse teenused on kõigile tasuta.

  1. Kas Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskuse psühholoogi vastuvõtule saamiseks on vajalik arsti saatekiri?

Psühholoogi vastuvõtule saamiseks ei ole arsti saatekirja vaja.

  1. Kui haridusasutuses, kus minu laps käib või õpib, ei ole logopeedi või laps on kodune, siis kuidas ma saaksin lapsele vajalikku logopeedilist abi?

Tugikeskuses saab logopeedi vastuvõtule registreerida infosekretäri Kairi Pirn´i kaudu (tel. 585 39 286, e-mail kairi.pirn@saare.ee).

  1. Kas kõik tugispetsialistid võtavad vastu ainult haridusasutustes või toimuvad osade tugispetsialistide vastuvõtud ka Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskuses (Rootsi 7/Ravila 1a) kohapeal? 

Tugikeskuses, Rootsi tn 7, võtavad vastu psühholoog Kaja Puck, nooremeripedagoog Monika Pulk ja eripedagoog Liisi Laum ning logopeed Leelo Laus, nende spetsialistide vastuvõtule saab registreerida infosekretäri Kairi Pirn´i kaudu, tel 585 39 286, e-mail: kairi.pirn@saare.ee.

Tugikeskuses, Ravila tn 1a, teeb vastuvõtte psühholoog Pirgit Põld, vastuvõtule registreerimiseks helistada tel 5887 3446 või e-meil: pirgit.pold@saare.ee.

Perenõustaja Aile Aedma´ga saavad pered võtta ise ühendust telefonil 5886 6691 või e-maili kaudu aile.aedma@saare.ee.

Perelepituse teenust saab taotleda otse perelepitaja Kerli Gutman-Laht poole pöördudes telefonil 5303 9589 või e-maili teel kerli.gutman-laht@saare.ee.

Tugikeskuse juhtumikorraldajate abi saamiseks saab nende poole pöörduda otse:

– Monika Sarapuu (tel. 58834056, e-mail monika.sarapuu@saare.ee)

– Kertu Vapper (tel. 53038527, e-mail kertu.vapper@saare.ee)

  1. Kui mul on mure oma lapse õppimisega, kelle poole ma siis koolis/lasteaias pöördun?

Koolis on selleks kontaktisikuks tugikoordinaator HEVKO (hariduslike erivajadustega õpilaste õppe koordineerija) ja lasteaias AEVKO (arenguliste erivajadustega laste õppe koordinaator), kes annab juhiseid edasiseks käitumiseks.

Alati võib abi küsida ka lapse õpetajalt või haridusasutuses töötavalt tugikeskuse sotsiaalpedagoogilt.

  1. Millist abi pakub psühholoog ja millist sotsiaalpedagoog? Kuidas ma tean, kelle juurde aega panna?

Sotsiaalpedagoog on spetsialist, kes toetab last ja teda ümbritsevaid täiskasvanuid lapse sotsiaalsete probleemide korral – näiteks erivajaduse või terviseprobleemiga toimetulekul, kiusamise või käitumisprobleemide puhul, kui laps ei taha koolis käia jms. Sotsiaalpedagoog võib pakkuda ka kriisiabi.

Psühholoog on spetsialist, kes hindab lapse vaimset võimekust ja arengut ning vaimset tervist mõjutavaid tegureid, kui lapsel on näiteks ärevus, hirmud, meeleolu probleemid, probleemid suhetes ning annab last ümbritsevatele täiskasvanutele nõu sobivate lahenduste ja sekkumiste leidmisel. Psühholoog pakub ka kriisiabi.

 

Saaremaa Laste ja Perede Tugikeskus