KKK

KKK ehk Korduma Kippuvad Küsimused

  1. Kas STHK  (Saaremaa Toetava Hariduse Keskuse) haridustugiteenuste osakonna teenused on tasulised?

STHK haridustugiteenuste osakonna teenused on kõigile tasuta.

  1. Kas STHK haridustugiteenuste osakonna psühholoogi vastuvõtule saamiseks on vajalik arsti saatekiri?

Psühholoogi vastuvõtule saamiseks ei ole arsti saatekirja vaja.

  1. Kui haridusasutuses, kus minu laps käib või õpib, ei ole logopeedi või laps on kodune, siis kuidas ma saaksin lapsele vajalikku logopeedilist abi?

Haridustugiteenuste osakonnas saab logopeedi vastuvõtule registreerida infosekretäri Kairi Pirn´i kaudu (tel. 585 39 286, e-mail kairi.pirn@sthk.edu.ee).

  1. Kas kõik tugispetsialistid võtavad vastu ainult haridusasutustes või toimuvad osade tugispetsialistide vastuvõtud ka STHK haridustugiteenuste osakonnas (Rootsi 7/Ravila 1a) kohapeal? 

Keskuses, Rootsi tn 7, võtavad vastu psühholoog Kaja Puck, eripedagoog Liisi Laum ning logopeed Leelo Laus, nende spetsialistide vastuvõtule saab registreerida infosekretäri Kairi Pirn´i kaudu, tel 585 39 286, e-mail: kairi.pirn@sthk.edu.ee.

Keskuses, Ravila tn 1a, teeb vastuvõtte psühholoog Pirgit Pihlasalu, vastuvõtule registreerimiseks helistada tel 5887 3446 või e-meil: pirgit.pihlasalu@sthk.edu.ee.

Perenõustaja Aile Aedma´ga saavad pered võtta ise ühendust telefonil 5886 6691 või e-maili kaudu aile.aedma@sthk.edu.ee.

 

Keskuse juhtumikorraldajate abi saamiseks saab nende poole pöörduda otse:

– Monika Sarapuu (tel. 58834056, e-mail monika.sarapuu@sthk.edu.ee)

– Kertu Vapper (tel. 53038527, e-mail kertu.vapper@sthk.edu.ee)

  1. Kui mul on mure oma lapse õppimisega, kelle poole ma siis koolis/lasteaias pöördun?

Koolis on selleks kontaktisikuks tugikoordinaator HEVKO (hariduslike erivajadustega õpilaste õppe koordineerija) ja lasteaias AEVKO (arenguliste erivajadustega laste õppe koordinaator), kes annab juhiseid edasiseks käitumiseks.

Alati võib abi küsida ka lapse õpetajalt või haridusasutuses töötavalt keskuse sotsiaalpedagoogilt.

  1. Millist abi pakub psühholoog ja millist sotsiaalpedagoog? Kuidas ma tean, kelle juurde aega panna?

Sotsiaalpedagoog on spetsialist, kes toetab last ja teda ümbritsevaid täiskasvanuid lapse sotsiaalsete probleemide korral – näiteks erivajaduse või terviseprobleemiga toimetulekul, kiusamise või käitumisprobleemide puhul, kui laps ei taha koolis käia jms. Sotsiaalpedagoog võib pakkuda ka kriisiabi.

Psühholoog on spetsialist, kes hindab lapse vaimset võimekust ja arengut ning vaimset tervist mõjutavaid tegureid, kui lapsel on näiteks ärevus, hirmud, meeleolu probleemid, probleemid suhetes ning annab last ümbritsevatele täiskasvanutele nõu sobivate lahenduste ja sekkumiste leidmisel. Psühholoog pakub ka kriisiabi.

 

Saaremaa Toetava Hariduse Keskus